märts 2, 2022

Dobbiacco-Cortina

Dobbiaco-Cortina suusasõit algab Dobbiaco (Toblach) linnakesest ja kulgeb mööda kunagist vana raudteed mööda, mis on kantud UNESCO kultuuripärandi nimistusse.  Finišikeskus on Cortina d’Ampezzo linnas, kus toimuvad 2026. aasta olümpiamängude aladest curlingu, mäesuusatamise, bobisõidu ja kelgutamised võistlused. 

Olümpiamängude murdmaasuusakeskus Val di Fiemme jääb kõigest ca 85 km kaugusele.  Tule ja avasta olümpiaradasid!

Suusamaratonist

Dobbiaco-Cortina suusamaraton toimus esmakordselt 1977. aastal, olles tänaseks üks Itaalia suurimaid rahvaspordiüritusi suusasõpradele. Osalejate arvu poolest on üritus kuulsa Marcialonga suusamaratoni järel uhkel teisel kohal. Rahvusvaheliselt tuntuks sai see piirkond 2010. aastal toimunud Tour di Ski suusavõistlusega. Nüüdseks on seal toimunud ka mäesuusatamise MM ja ka teiste talialade MK-etapid. 

Esialgu oli võistluste kavas vaid klassikatehnika maraton kuniks 2007. aastal lisati programmi ka vabatehnika sõit. Laupäeval, 4. veebruaril sõidetakse 42 km klassikamaraton ja pühapäeval järgneb 42 km pikkune vabatehnika sõit.

Maratonirada on väga eritabase ajalooga, nimelt kulgeb 42 km distants mööda vana Dolomiitide raudteed, mis ehitati esimese maailmasõja ajal ja selle kasutamisest loobuti 1962. aastal. Nii jäävad Sinu teele väga põnevad rajalõigud, kus saad näiteks sõita läbi raudtee tunneli või avastada vanu raudteejaamasid. Sind saatmas imeilusad UNESCO maailmapärandiga kaitstud Dolomiitide vaated ja raja kõrval ilutsevad järvekesed. 

Lõpukiirendused saad teha ja finišijoone uhke tundega ületada olümpialinnas Cortina d’Ampezzos.  

Maratonirajast

Klassikaline 42 km pikkune võistlusrada kulgeb mööda endist raudteed, nn “Ferrovia delle Dolomiti” ja on oma stiililt ainulaadne, läbides kaht valgustatud tunnelit keset UNESCO looduspärandit. Sel korral on raja algusosa veidi muudetud kujul: start on Landrost kuulsa Three Peaks mäetippude jalamilt. Sealt edasi laskutakse Toblachi järve äärde – mõtle vaid, sealt kõigest 1,5 km kaugusel asuvas Nordic Arena suusakeskuses toimub ka just sel samal nädalavahetusel murdmaasuusatamise MK-etapp. Nii võid lisaks maratoniraja ääres kaasaelajatele kuulda sõites ka MK-melu ja fännide hõiskeid! 

Seejärel keerab maratonirada tagasi sõjakalmistule, kus tõuseb sujuvalt taas Landro järveni, saatmas imeilusad mäetippude vaated. Jätkub tõus Pass Cimabanchele, mis on ühtlasi ka raja kõrgeim punkt (1534 m). Sealt edasi kulgeb rada mõnusalt allamäge ja lõpeb 2026. aasta olümpiamängude ühes keskuses, Cortina d’Ampezzo kesklinnas. 

Senimaani on uisumaraton olnud 32 km, kuid selleks korraks valiti ka vabatehnikaks 42 km pikkune distants ja täpselt samal rajal nagu klassikamaraton. Rohkem infot suusamaratoni kohta leiad SIIT. 

** Kasutatud fotod on maratonikorraldaja pildimaterjal ja avalikult kättesaadavad fotod.

Moonlight maraton

Huvilistel on võimalus osaleda ka 3. veebruaril toimuval Moonlight Seiser Alm suusamaratonil, kus õhtupimeduses sõidetatakse pealampidega klassikatehnikas 15 km ja 30 km distantsid. Ühisstart antakse osalejatele kell 20.00. 

Maratoni stardi- ja finišipaik asub meie majutusest ca 90 km kaugusel Seiser Almis, mis on väidetavalt kõige kõrgemal asuv Alpide heinamaa Euroopas. Rohkem infot maratoni kohta leiad SIIT. Oma osalussoovi saad märkida registreerimisvormis. 

Suuskade ettevalmistus

Eriti mugava lahendusena on Sul kohapeal võimalus tellida ka Raul Ollelt suuskade määrimise teenust ja valmistada oma suusad ette nii, et saad sõitu täiel rinnal nautida. Huvi korral palun märgi oma soov registreerimisvormis ja teame sellega arvestada. 

Majutus

Majutus on korraldatud Villabassa linnakeses Hotell Rose’i kahestes tubades. Tegemist on eriti toreda perehotelliga, mida veab eest Sinnerite suguvõsa. Rikkalik hommiku- ja õhtusöök on tagatud hotelli restoranis, kus suur osa värskest toorainest pärineb vanaema aiamaalt.  

Majutus asub stardist ca 15 km ja finišipaigast 40 km kaugusel. Lähim murdmaasuusakeskus on Nordic Arena (6 km), kus toimub samal nädalavahetusel, 3.-5. veebruaril ka murdmasuusatamise MK-etapp. Suure tõenäosusega on sees ja hooldatud ka jaanuarikuus toimuva Pustertaler suusamaratoni rada, mis ühendab Villabassa küla Nordic Arena suusastaadioniga. Majutuses on olemas ka suusaruum. 

Rohkem infot hotelli kohta leiad SIIT.

2026. a olümpiarajad

Tule ja avasta olümpiaradasid, et teaksid juba paari aasta pärast telekast tippsuusatajaid jälgides täpselt, milline see tõus tegelikult on.

Imelised Dolomiidid

Sind ümbritsevad piltilusad UNESCO maailmapärandiga kaitstud Dolomiitide vaated. Neid saatmas järvekesed-jõekesed raja kõrval.

Üliäge ajalugu

Kujuta ette kui lahe võib olla sõita mööda vana Dolomiitide raudtee ja läbida neid tunneleid suukadel!

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 1065 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 6. detsembrit 2022 (sh) on paketi hind 985 eurot.

Hinnale lisandub maratoni osalustasu vastavalt Sinu valitud distantsile või distantsidele. Oma valiku saad märkida registreerimisvormis. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (250 eur/inimene), mille tasumine kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumine on 50 päeva enne reisi algust.  

Reisijuht Raul Olle

Raul on endine murdmaasuusataja, kelle säravamate saavutuste hulka kuulub kuningliku Vasaloppeti suusamaratoni võit 2000. aastal. Tema võitude list pikamaasõitudes on rikkalik, suusatreeningutega on ta tegelenud juba alates 1982. aastast. Igapäevaselt töötab Raul Sparta Spordiklubis kestvusalade juhina, inspireerides ja innustades harrastussportlasi. Tema treeningud mööduvad lustakalt, tunnustavate sõnade ja konkreetsuse tähe all.

 

Kohtumiseni olümpiaradadel!