märts 17, 2023

Sapporo maratonreis

Oh need kauaoodatud reisielamused! 

Saad suusatada 1972. aasta Sapporo olümpiaradadel ja avastada ka maailma rahvarohkeimat Tokyo linna, kus elab koos äärealadega kokku lausa 39 miljonit inimest. See on rohkem kui Poolas või Marokos on elanikke kogu riigi peale!

Jaapani kultuur ja traditsioonid, sushi elamused ja värvikad metropoli tänavad, kus kirja pandud tähed tunduvad meile kui omaette kunst!

Suusamaratonist

Ole valmis, värvikad elamusi saab olema mitmesuguseid!

Esimesed reisipäevad peatume kunagises olümpialinnas Sapporos, kus toimub 4. veebruaril Sapporo suusamaraton. Distantsidest on valikus 25 km ja 50 km, mõlemad sõidud on vabatehnikas. 

Sapporo suusamaraton toimus esmakordselt 1981. aastal, mil stardis oli 114 suusatajat. Korraldajatele olid inspiratsiooniks Norras toimuvad iga-aastased Holmenkolleni mängud. Igal aastal osaleb kõigil distantsidel kokku ca 1700-1800 suusasõpra ja kuni tänaseni püsib 1987. aasta rekord, kus 50 km põhidistantsil oli 2048 osavõtjat.

Maraton toimub 25 km ringil ja on oma profiililt üles-alla mänglev – vahepeal saad sujuvalt tõusu ronida pea 10 km järjest ja seejärel mõnusalt ligi 16 km allamäge kulgeda. 

Alates 2024. aastast toimub maraton uuel ringil ja uues keskuses, kuna varasema maratoniraja kõrval olevad puud kasvasid aasta aastalt aina kõrgemaks ja tekitasid raja kohale justkui katuse, kust lumi enam läbi ei pääsenud ja piiras raja kvaliteeti. Tule ja proovi koos meiega esmakordselt uut maratonirada!

Kõik suusasõidud (nii pikk kui lühistantsid) lähevad ka Worldloppeti sarja arvestusse ja saad need kanda oma Worldloppeti suusapassiSee on Sinu võimalus hoida end kohe mitmeteks aastateks suusarindel inspireerituna ja koguda sinna erinevate välismaratonide külastusi.

Enne maratonipäeva jääb Sul aega ka Sapporos ringi vaadata. Eriti põnev on see, et 4. veebruaril avatakse ka Sapporo Lumefestival, kus linna keskele on ehitatud uhke lume- ja jäälinn koos skulptuuride ja atraktsioonidega. Suurejooneline üritus kestab nädal aega ja toimub juba 74. korda. 

Tokyo avastused

Viimased kolm päeva jääb Sul aega tutvuda ja avastada maailma suurimat metropoli, Jaapani pealinna Tokyot. Linnas ja ka selle ümbruses on väga mugav ringi liikuda metrooga. 

Lõpliku kultuuriprogrammi lepime kokku kohapeal vastavalt kõigi soovidele, aga kindlasti jäävad meie teele populaarsemad vaatamisväärsused ja elamused, mida just seal Tokyo melus kogeda soovime.

Jaapani kultuuris on ühendatud aastatuhandeid tagasi ulatuvad traditsioonid ja usundid, mis eksisteerivad käsikäes tehnoloogia kiire arenguga. Avati ju just Tokyos 2015. aastal maailma esimene robotteenindajatega hotell The Hen na Hotel. Masinad on programmeeritud käituma noorte Jaapani naistena, jäljendades nende liigutusi ja häält. Ühtlasi on Tokyo koduks ka esimesele robot-restoranile nimega Shinjuku.

Vaatamisväärsuste valikusse kuuluvad Sensō-ji iidne budistlik tempel, Shinjuku rahvuspark, linna keskel kõrguv Tokyo oma Eiffeli torn (634 m), mitmed erinevad muuseumid, värvikirevad poetänavad ja palju muud põnevat! Kindlasti jäävad Sulle silma veel mitmed kohalikud sümbolid: paberi voltimise kunst Origami, Jaapani aiad, kimono kostüümis kaunid geishad, põnev animatsioonikultuur ja Jaapani kalligraafia.

Muidugi ei jää meil nautimata ka kohalikud toiduelamused: miso supp, sushi ja kõik, mis riisiga kokku sobib. Jaapanis elav eestlanna Maarja Yano ütles, et riis on jaapanlastele kultuuriliselt sama tähtis kui eestlastele leib. “Peaaegu iga toidu juures on kausikene riisi,” lisas ta. Tema muljeid saad rohkem lugeda SIIT.

Üldise ettekujutuse kohaselt on jaapanlased nagu teisedki Aasia rahvad väga kollektiivsed, kõike tehakse meeskonnatööna ja üksikisiku initsiatiiv on pigem taunitav. Jaapani vanasõna ütleb, et nael, mille pea välja ulatub, saab haamriga. Sport on Jaapani kultuuris väga olulisel kohal, juba väiksest peale suunatakse lapsi meeskonnaladele, et õppida ühtekuuluvustunnet, töökust ja pühenduvust.  

Tänapäeval harrastatakse Jaapanis meeskondlikest spordialadest võrkpalli ja korvpalli, individuaalaladest on populaarsed erinevad võitluskunstid nagu sumo, kendo, karate, judo ja aikido.

Majutused

Sapporo linnas peatume mugavas OMO3 Sapporo Susukino by Hoshino Resorts hotellis, kust on lihtne liikuda nii suusastaadionile kui ka avastada ümbruskonda. Maratonipäeval viivad transfeerbussid osalejad Sapporo kesklinnast võitluskeskusesse. 

Tokyos peatume linna keskpunktis Sotetsu Fresa Inn Kanda-Otemachi nimelises hotellis, kust on väga mugav metrooga sõita erinevate vaatamisväärsuste juurde ja ka lennujaama. Mõlemas hotellis on majutus kahekohalistes tubades koos hommikusöökidega.

Olümpialinna külastus

Saad tutvuda linnaga, kus esmakordselt toimusid taliolümpiamängud Aasias!

Tokyo avastused

Suurepärane võimalus külastada maailmakuulsat metropoli ja märkida see linnade hulka, kus Sina oled käinud!

Jaapani kultuur

Kaunitest geishadest Jaapani aedade ja värvikirevate poetänavateni. Omapäraseid elamusi jagub igasse päeva!

PAKETT sisaldab:

Paketi hind on 2695 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. november 2023 (sh) on paketi hind 2575 eurot. Kaasaelajale on pakett hinnaga 2495 eur. 

Lisakulud: lõuna- ja õhtusöögid, isiklikud ostusoovid.

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (500 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust.

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 120+ välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Nii võid olla kindel, et igalt Worldloppeti maratonilt on tal oma nippe ja kasulikke soovitusi jagada!

Grupp on selleks korraks täitunud!

Soovi korral saad ennast registreerida järjekorda või valida mõne teise põneva suusareisi. 

Järjekorras olijatele anname esimesel võimalusel teada, kui mõni koht vabaneb. 

Ühiste avastamisteni Jaapanis!