detsember 12, 2019

Suusamaraton Tsehhis 7. – 10. veebruar 2020

Asukohast: 

Maratoni start ja finiš leiavad aset traditsioonilises Tsehhi mägikülas Bedrichov. Meie hotell on maratonipaigast 11 km kaugusel asuvas Tsehhi linnas Jablonec nad Nisou.

Jizerska Padesatka suusamaratonist

Tegemist klassikalise suusastiili maratoniga. Võimalik osaleda 50 km ja 25 km pikkustel sõitudel. Poolmaraton läheb ka Worldloppeti Silver passi arvestusse. 

Jizerska Padesatka suusamaraton on Tsehhis üks populaarseimaid spordisündmusi, mida jälgib üle miljoni kohaliku elaniku. 

See on üks vanimatest Worldloppeti sarja kuuluvatest suusamaratonidest Vasaloppeti ja Birkebainerenneti järel. Esimest korda leidis maraton aset 1968 aastal ja seal osales 52 suusatajat. 1978 aastal osales sel maratonil juba üle 7000 suusataja.  

Maratonirada kulgeb üle Jizera mäestiku, raja kõrgeim koht on 1050 meetri kõrgusel. Räägitakse, et selge ilmaga on seal imelised vaated!

 Suusamaratoni toimumise ajal leiab maratoni stardi külas Bedrichov tõeline “Tsehhi rahvus-festival”. Kohalikud presenteerivad seal sel ajal oma maa traditsioone ja ajalugu, pakuvad kohalikke delikatesse ja jooke. 

Reisi kirjeldus

Reede 7. veebruar 2020

Lennukiga Tallinnast Prahasse. Lennujaamast sõidame rendiautodega u 100 km kaugusele hotelli Merkur Jablonecis. Käime ka võistluskeskuses Liberecis

Laupäev 8. veebruar 2020

Toimub 25 km maraton, start kell 9.00. Peale maratoni on võimalus kohapealses maratonikülas meelt lahutada või testida suuski pühapäevaseks maratoniks.

Pühapäev 9. veebruar 2020.a 

Toimub 50 km maraton, start kell 9.00. Päeva teises pooles uurima kas õlu on Tsehhis odavam kui Lätis.

Esmaspäev 10. veebruar 2020.a esmaspäev

Kojusõidupäev. Lennuk väljub Prahast enne lõunat ja on Tallinnas õhtupoolikul

Kellele?

Kõikidele suusasõpradele, kellel vastav ettevalmistus 50 km maratonidistantsi läbimiseks. Kuivõrd Jizerska Padesatkas on võimalus osaleda ka 25 km maratoni distantsil, siis seda võib soovitada ka tagasihoidlikuma ettevalmistamisega harrastajale. 

Miks olla kohal?

Tsehhi imeline loodus

Äge võimalus avastada suuskadel Tsehhi loodust, tutvuda ühtlasi kohaliku kultuuri ja traditsioonidega!

Mugav suusanauding

Reisijuhi eestvedamisel toimuval maratonireisil ei pea sa mõtlema muule kui oma heale suusavormile. Sul on võimalus nautida igat suusameetrit!

Worldloppeti meistriks

Hea võimalus saada Worldloppeti Master passi kirja üks maraton!

PAKETT hinnaga 590 EUR sisaldab:

Lisatasu 70 EUR-i eest võimalus osaleda 25 km maratoni distanstil

Teeme ära! Tsehhi!