november 6, 2021

Talvereisid 2022

Klassika suusamaratonid

Vabatehnika suusamaratonid

Engadin on maailma suurim vabatehnika suusamaraton, mis toimub sel aastal juba 52. korda. Maraton on Šveitsi üks suurimaid rahvaspordi sündmusi, kuhu koguneb igal aastal ligi 14 000 suusasõpra rohkem kui 65 erinevast riigist üle maailma. 

Meeleolukas ja väga oodatud maratonipäev on 13. märts. Valida saab kahe distantsi vahel: 21 km ja 42 km vabatehnikas. Maratoni on võimalik soovi korral läbida ka klassikalises stiilis, kuna rajal on täies ulatuses olemas klassikajälg.

Suusamaratonid mõlemas tehnikas

Vabatehnika suusamaratonid

Kust alustada?

Engadini maratonirada on oma profiililt üks lihtsamaid Worldloppeti maratone – stardipunkt on merepinnast kõrgemal kui finiš ja rada on valdavalt lausik. 

Maratoni start on Malojas 1820 meetri kõrgusel merepinnast. Esimesed 12 km kulgeb rada üle kahe järve, kus on nii palju ruumi, et saad vabalt kolme sõbraga kõrvuti sõita. Nendel kilomeetritel avanevad imelised vaated nii orule kui Alpi lumistele tippudele. 

Seejärel läbime St. Moritzi maailmakuulsat suusakeskust, mille järel saad ronida raja suurima tõusu tippu. Omapäraseks elamuseks rajal on nn padjamägi, kus pikemat sorti laskumine tuleb läbida metsas puude vahel. Kuivõrd puud on nii raja keskel kui äärtes ümbritsetud turvalisuse tagamiseks pehmendustega, siis sellest tuleneb ka nimi “Padjamägi”. Laskumine on pikk, kuid mitte järsk – nii, et saad valida just endale sobiva liikumiskiiruse ja kindlustundega seda nautida! 

Raja teine pool on üles-alla looklev, lõppedes S-chanf nimelises ajaloolises Alpi külakeses (1670 meetri kõrgusel merepinnast). Maratoni kohta saad rohkem kohta lugeda SIIT

Majutus ja toitlustus

Majutus on korraldatud Poschiavo alpikülas Raselli Sport hotellis, mis asub nii maratoni stardipaigast kui finišist ca 60 km kaugusel, kuulsuste suusakeskus St. Moritz jääb 45 km kaugusele. Hotelli vastas on Bernina raudteejaam, mis muudab liiklemise linnade vahel lihtsaks ja mugavaks. Kusjuures see sama Bernina raudteeliin kuulub koos Albula trassiga UNESCO maailmapärandi nimistusse. Väga vaheldusrikka maastiku ja maaliliste vaadete poolest peetakse seda üheks imetlusväärsemaks kogu Euroopas. 

Majutus on korraldatud kahekohalistes tubades ja tagatud on rikkalik hommikusöök. Rasellide perehotell on renoveeritud 2016. aastal ja paikneb linna keskuses. Lõuna- ja õhtusöögi saad valida vastavalt oma soovidele hotelli restorani menüüst või lähedal asuvatest söögikohtadest, mida Sulle eelnevalt tutvustame. 

PAKETT sisaldab:

Paketi hind on 1035 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 31. jaanuari (sh) 2022 on paketi hind 950 eurot.

Lisakulud: lõuna- ja õhtusöögid. Paketi hinnale lisandub suuskade transport 25 eur/suund SportTraveli bussiga või 50 eur/suund lennukiga. 

Lapse paketi hind lisavoodiga kuni 5-aastasele on 575 eurot,  6-12 aastasele 695 eurot, 13-15 aastasele 775 eurot. NB! Erihind kehtib vaid lisavoodiga kohtadele. Alates 16. eluaastast kehtib kaasaelaja paketihind 825 eurot.

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (300 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumine toimub 50 päeva enne reisi algust. 

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 120 välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Jüri on Engadini suusamaratoni sõitnud juba kolm korda ja teab täpselt, mis iga kurvi taga ees ootab!

Ühiste elamusteni Alpides!