november 19, 2021

USA-Kanada suusatuur

Kui juba teisele poole maakera sõita, siis tasub kohe mitu suusaelamust ühe hoobiga võtta!  

USA-Kanada suusatuuri raames ühendame mõlema suurriigi populaarsemad suusamaratonid, mis kuuluvad ühtlasi ka Worldloppeti suusasarja. 

Kindlasti on see mõne suurema suusasõbra jaoks ka pidulik sündmus – suusapassi meistriks saamine! Selleks tuleb üks 10st maratonist läbida teisel mandril.

Reisikirjeldus

Tallinnast viib lend meid New Yorki, kus veedame ühe päeva, ja seejärel sõidame sealt edasi maad mööda autodega Kanadasse Ottawasse, kus 18. ja 19. veebruaril toimuvad maratonid. Maratonide eelne päev jääb Ottawaga tutvumiseks. Pärast Gattineau Loppetit, järgmisel päeval sõidame Torontosse, kus külastame Toronto teletorni ja Niagara juga. 

Sealt edasi võtame suuna 21. veebruaril Chicago suunas, kus plaanime ka pool päeva peatuda ja piirkonda avastada. Seejärel juba sihiks Birkebeineri maraton Winsconsini osariigis, kuhu jõuame kohale 22. veebruaril. Maratonipäevad Ameerikas on 24. ja 25. veebruaril. Maratonidele järgneval päeval, 26. veebruaril võtame suuna Chicagosse, et sealt lennukiga tagasi Tallinnasse tulla. 

Gatineau Loppet Kanadas

Gatineau maraton leiab aset Gatineau pargis, mis on vaid 15 minuti autosõidu kaugusel Kanada pealinnast Ottawast. Nii klassika kui vabatehnika sõidud on 50 km pikkused, kulgevad ühest punktist teise. 

Finišijoone saad uhkustundega ületada Mont-Bleu spordikeskuses. Gatineaus on võimalik osaleda ka lühematel distantsidel: 27 km pikkune klassikaline sõit toimub laupäeval ja vabatehnika sõit pühapäeval. 

50 km distantsi klassika- ja vabatehnika radade profiil

Ameerika Birkebeiner

Tegemist on suurima maratoniga Põhja-Ameerikas, Birkebeineri rada on suhteliselt mägine ja seda peetakse üheks väljakutsuvamaks rajaks Worldloppeti suusasarjas. Rada on lausa 20 meetri laiune ja väga mõnus suusatamiseks, kuna klassikajälgi on seal kõrvuti kohe mitu. Paljuski kulgeb suusarada metsas. Tõusude kõrvale saab nautida ka päris pikkasid kilomeetreid kestvaid laskumisi. 

Birkebeineri klassikarada on 54 km ja vabatehnika rada 50,25 km. Need suusasõidud toimuvad 25. veebruaril, kuid  eelneval päeval on võimalus osaleda mõlemas suusatehnikas ka 29 km pikkustel suusamaratonidel. Kõik sõidud (nii lühemad kui pikad distantsid) lähevad kirja ka Worldloppeti suusapassi.

PAKETT sisaldab:

Paketi hind on alates 2500 eurot.

Täpne lõplik hind sõltub valitud maratoni distantsidest ja autorendi hindadest. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (1000 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumine toimub 45 päeva enne reisi algust.  

Reisijuht Jüri

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 120 välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Oma elu jooksul on ta läbi reisinud enamus Euroopast, senimaani on tema vaieldamatuteks lemmikuteks Alpid ja Põhjamaadest Rootsi. 

Hetkeseisuga on grupis kõik kohad täitunud!

Saad registreerida ennast järjekorda ja anname Sulle koheselt teada, kui mõni koht vabaneb.