aprill 2, 2021

Vansbrosimningen ujumine

Meie peatuspaigaks ja ujumisvõistluse toimumiskohaks on Vansbro väikelinn, kus on sündinud ka endine Rootsi murdmaasuusataja ja neljakordne olümpiavõitja Gunde Svan.  

Vansbro läheduses asub palju jõgesid ja järvesid, mistõttu on ka mõistetav, et veesport ja kalastamine on sealkandis populaarsed. Väikelinn asub Stockholmist 300 km kaugusel, mis tähendab Rootsi pealinnast ca 3,5 tundi autosõitu.

Vansbrosimningeni võistlusest

Vansbrosimningeni avavee ujumisvõistlus on osalejate arvu poolest suurim ujumisvõistlus Euroopas ja maailmas teisel kohal. Kui esimesel Vansbrosimningenil 1950. aastal osales 10 ujujat, siis tänapäeval osaleb sellel nädalasel ujumisfestivalil kokku ligi 10 000 ujumisfänni. Hiljutine osalejate rekord tehti 2018. aastal, mil kõikide ürituste peale oli stardis kokku ca 16 000 vaprat.

Ujumisfestival kestab tervelt nädal aega 1.-8. juulini, kus distantsivalikut jagub 25 meetrist kuni 10 000 meetrini. Stardis kohtab nii pisikesi 6-aastasi kui pikaajalisi ujumissõpru. 

Meie osaleme 8. juulil kõige populaarsemal põhidistansil Vansbro 3000 m, kus rada läheb mööda kahte jõge, mis on omavahel ühenduses (Vanan ja Västerdalälven). Esimesed 2000 m ujutakse mööda Vanani jõge allavoolu ja viimase 1000 m Västerdalälvenil vastuvoolu. Ujumisrada kroonivad seitse silda, mille alt osalejad läbi ujuvad. 

Mõlemad jõed on laiad, kohati isegi kuni 100 meetrit. Vesi on puhas ja jõevool peaaegu olematu. Kohalike jaoks on see iga-aastaselt suur spordiüritus ja kirglikke kaasaelajad jõgede ääres jagub. 

Üritust korraldab kohalik ujumisklubi Vansbro AIK, kes on lisaks korraldustiimidele kaasanud rohkem kui 120 vetelpäästjat. Jõe äärde ehitatakse pikad sillad, kust kogu korraldustiim Sind vajadusel toetada saab. 

Vansbrosimningeni ujumisvõistlus on üks neljast osavõistlusest Svensk Klassikeri sarjast, kuhu kuuluvad veel Vasaloppeti suusamaraton (90 km), Vätternrundani maanteeratta sõit (315 km) ja Lidingöloppeti maastikujooks (30 km). See on kindlasti ühele multifunktsionaalsele spordisõbrale põnev väljakutse, kus neli Rootsis tunnustatud suurvõistlust tuleb läbida ühe aasta jooksul! Sina saad ise valida, millisest osavõistlusest Sa alustad.

Üks kõigi, kõik ühe eest!

Tiimiga koos on alati toredam: üksteise toetamine, kaasa elamine ja pärast võistlust ühised muljetamised. Kokku saavad erineva tausta ja kogemustega inimesed, keda ühendab üks suur armastus – ujumine. Või siis laiemas mõistes aktiivne eluviis ja eneseületused. 

Oodatud on kõik vastava ettevalmistusega ujumishuvilised alates 10ndast eluaastast. 

Majutus

Majutus on korraldatud Flottareni hubases hotellis kahekohalistes tubades. Hotell on väga hea asukohaga linna keskel, jõe kaldal ja jalutuskäigu kaugusel ujumisvõistluse stardist-finišist. Hotellis on ka spaa ja restoran. 

Reisipaketis on tagatud hommikusöögid hotelli restoranis, muudel toidukordadel saad oma kõhtu täita väikelinna söögikohtades, mille valikut Sulle kohapeal tutvustame.

Rohkem infot hotelli kohta leiad siit.

Miks olla kohal?

Suurejooneline sündmus

Vansbrosimningeni peetakse üheks suurimaks ja vanimaks avavee ujumisvõistluseks maailmas.

Ehe Rootsi väikelinn

Mõnus väike värviliste majadega Pipi linn, millest saab terveks nädalaks ujumiskeskus ja kohalike tippsündmus.

Uued innustavad sõbrad

Kokku saavad aktiivsed ja elurõõmsad inimesed, keda kõiki ühendab armastus liikumise ja reisimise vastu! Põnev!

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 725 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 15. aprill 2023 (sh), on paketi hind 675 eurot. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (150 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi eest tasumine 30 päeva enne reisi algust.

 

Reisijuht Moonika Kitt

Moonika on kirglik reisija ja aktiivne spordisõber. Ta on 8 aastat tegelenud jooksmisega ja viimased kolm aastat triatloniga. Isegi kui tegu pole spordireisiga on jooksutossud ja ujumisvarustus Moonikal alati kohvris kaasas. Liikumisest on saanud tema elu loomulik osa. Sama loomulik on Moonika puhul ka rõõmsameelsus ja sõbralikkus, mida juba reisil omal nahal kogeda saad. 

Kohtume Vansbrosimningeni ujumispeol!