oktoober 4, 2023

Vastupidavuslaager

Kui Sulle meeldib maanteerattaga sõita ja sadulas olles uusi piirkondi avastada, siis on see vastupidavust arendav laager just Sulle!

Seda võimalust ei avane just tihti, kui saad privaatses väikses grupis näpunäiteid ja soovitusi nii treeningute, toitumise kui mentaalse tugevuse vallas ühelt kõige vastupidavamalt eestlaselt, Rait Ratasepalt.  

Tule ja avasta, mis on võimalik – saad oma treeningutes uue hingamise ja rohkelt motivatsiooni! 

Treeninglaagri kirjeldus

3-2-1 ja tegudele LÄKS! 

“Minult on ikka küsitud, et kui teeksin mitme spordiala asemel ainult ühte, siis kas oleksin selles tugevam,” jagab Rait, kes tõdeb, et just mitmekesisus on nii kehale kui vaimule oluline alustala. “Mida rohkem teen jooksu kõrvale ka muid arendavaid tegevusi, seda tugevam jooksja ma olen.” 

Vastupidavuslaager on põhifookusega üles ehitatud maanteerattasõidule ja vastupidavuse arendamisele. Selle kõrvale teeme ka ujumise ja jooksutreeninguid ning üldfüüsilisi lihastreeninguid. Juhul kui Sa ei ole ujumisest või jooksmisest huvitatud, siis läheneme paindlikult ja saad asendada need näiteks matkamise või mõne muu Sulle meeldiva liikumisega.

Kindel on see, et maanteerattasõit peab Sulle meeldima, et laagris osaleda!

Võid olla rahulikus tempos kulgeja või aktiivne harrastussportlane, tempo osas mänguruumi jagub ning leiame kindlasti kuldse kesktee ja kõigile paraja koormuse. Ajaliselt kõige rohkem veedame aega ratta seljas ja täpsema programmi kujundame kohapeal vastavalt osaliste aktiivsusele ja soovidele. 

Treeningute kõrval ei jää tähelepanuta toitumine ja puhkamine, mis on treeningprotsessi lahutamatud osad. Rait jagab õhtustes vabas vormis seminarides oma teadmisi ja kogemusi treenimise, motivatsiooni ja tahtejõu vallas. Ühtlasi avab ka eesmärkide püstitamise ja nende täitmise ning ootamatustega toimetuleku erinevaid tahke ja isiklikke näiteid. Saab olema äärmiselt põnev!

*Fotode autor: Jakob Meier.

Rohkelt motivatsiooni

Seisame üheskoos SportTraveli tiimiga sõnades “Sina otsustad, mis on võimalik”. 

Raidu kogemustepagasis neist piiridega mängimise näidetest ja lugudest juba puudust ei tule. Tänu väiksele grupile tekib kindlasti palju elavat arutelu ja soovime, et saaksid siit oma treeningutele uutmoodi hoogu juurde! 

Olgu selleks värske inspiratsioon või uued teadmised ja oskused, mida juba ühiselt laagris praktiseerida saame!

Targad valikud toitumises

Rait ütleb, et toit on tema tegemistes esikohal ja kunagi oli ta eksiarvamusel, et “Endale ise söögi valmistamine võtab palju aega.” Tegelikult peitub selles aga suur väärtus – Sa tead täpselt, mida Sa oma kehale pakud.

Nii valmistame ka laagris kõik kolm toidukorda Raidu eestvedamisel ja ühise tiimitööna. Testime päriselt ära, milliseid muutusi 11 päeva järjest tehtud kvaliteetsed toiduvalikud loovad! 

Kvaliteetse toidu all peab Rait silmas taimset toitu, mis on võimalikult naturaalsel kujul nagu ta looduses leidub. Teisisõnu proovime vältida rafineeritud ja ultratöödeldud toite, valides teadlikult puhta, värske ja kvaliteetse toidulaua. Kõik saavad toidutegemises kaasa lüüa ja avastada, kuidas muutub enesetunne nii treeningutel kui tavaolekus. 

Avatud meele ja põnevusega saad lugeda veel taustainfot Raidu blogist

Laagri asukoht

Meie laagripaigaks on ajalooline rannikulinn Denia, mis on hinnatud maanteerattasõidu piirkond nii noorte ratturite kui kogenud triatleetide hulgas. Reisigrupis saab olema 6-12 inimest ja elame üheskoos mere läheduses paiknevas villas. 

Lõpliku villa valime Denia piirkonnas vastavalt grupi suurusele ja arvestusega, et kõik vajalikud treeningrajad oleks lähedal kättesaadavad. Näiteks villa 6-7 liikmelisele grupile on nähtav SIIT. Kõik toidukorrad on reisi jooksul kaetud ja need valmistame ühiselt tiimitööna. 

 

Miks olla kohal?

Rait Ratasepp ja tema lugu

Rait jagab oma lugu. Mis on see MIKS, mis ikka ja jälle kutsub teda avastama, mis veel on võimalik?

Inimvõimete piirid

Vaim või keha, kumb on pidur ja kumb on vedur - kust läheb piir?

Tervislik toit ja puhkus

Hea vormi üks saladusi on tasakaalus toitumine ja puhkamine. Harjutame praktikas!

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 2125 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. jaanuar 2024 (sh) on paketi hind 1965 eurot. 

Lisakulud: isiklikud ostusoovid ja snäkid-vahepalad, mis rattasõitudele kaasa võtta.

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (400 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 60 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust.

Treener Rait Ratasepp

Rait on sihikendel tegutseja. Teda inspireerivad inimesed, kes julgevad seada endale kõrgeid eesmärke, mis sunnivad mugavustsoonist välja tulema, pühenduma ja pingutama. “Me kõik oleme võimelised suurteks asjadeks, esmalt tuleb end nende võimalikkuses veenda ning seejärel neile keskenduda ja pühenduda.” 

Rait on korduvalt tõestanud, et inimvõimekusel ei ole piire. Nüüd on ta nõuks võtnud oma kogemusi ka Sinuga jagada. 

Võida reis kahele!

Registreeru reisile enne 30. aprill 2024 ja osaled reisipaketi “Aastavahetuse suusapuhkus Norras” loosis. 

Võitja kuulutame välja 7. mail ja saad teha üllatuse ka oma kaaslasele või sõbrale, sest auhinnareis on kahele. Meeldejääv ja aktiivselt tähistatud aastavahetus!

Kohtumiseni laagris!