oktoober 4, 2023

Genfi järve Gran Fondo

Lausanne asub Genfi järve põhjakaldal, umbes 60 km Genfi linnast kirdes. Siin asub  ROKi peakontor, Olümpiamuuseum ja rohkem kui 20 rahvusvahelise alaliidu peakontorid. Lausanne on ka tuntud mitmete rahvusvaheliste spordivõistluste toimumiskohana.

Ega ka Genfi järv oma suursuguses alla ei jää – see on Euroopa suurim mageveejärv ja selle keskelt läheb Prantsusmaa-Šveitsi piir. Lisaks sellele, et saad järvele rattaga ringi peale tehes nautida kauneid vaateid, jääb Sinu teele ka legendaarse Queeni solisti Freddy Mercury mälestussammas, viinamarja istandusi ja nii suuremaid kui väiksemaid linnakesi. Põnev-põnev!

Genfi maanteesõidust

Genfi järve Gran Fondo ehk Cyclotour du Leman toimub 21. korda maailma ühel vanimal rattatuuri rajal – Tour du Lac, mille ajalugu ulatub tagasi 1879. aastasse. Rada ühendab endas looduskaunid vaated Genfi järvele nii Šveitsi kui Prantsumaa poolelt. Kilomeetrid mööduvad kindlasti lennates, sest silmailu jagub!

Rattasõpradel on võimalus valida kolme erineva distantsi vahel: terve järveringi saab peale teha põhidistantsil 176 km. Osa järveringist saab läbida 64 km ja 112 km distantsidel, kus stardi- ja finišipaik on erinevates kohtades ning transport korraldajate poolt organiseeritud. Kusjuures need ratturid, kes alustavad või lõpetavad Evianis, saavad Genfi järve paadiga ületada. 

Kõik Gran Fondo sõidud on ka iseloomulikult Alpidele tõusude ja laskumistega. Tõusumeetrid erinevatel distantsidel on nähtavad alloleval pildil.

Sõidupäev on pühapäev, 26. mai, mil kõik stardid on varahommikul kell 6.00-7.50 vahemikus vastavalt distantsivalikule. 

Me peatume Lausanne nimelises linnas, kus asub ka võistluskeskus ja on mugav liikuda stardi ja finiši vahelt. Saabume Šveitsi reede hommikupoolikul, nii et jääb ka piisavalt aega piirkonnas ringi vaadata ja uudistada. Laupäeval teeme koos grupiga soojendussõidu Montreux´sse, külastame Chilloni lossi ja tutvume Lausanne´s Olümpiamuuseumiga. Tagasi kojusõitu alustame esmaspäeva õhtul. 

Vaated on võimsad – tule ja avasta ise, kummal poolel on silmailu rohkem, kas Šveitsi või Prantsusmaa poolel? 

Genfi järve piirkonnast

Genfi järv on suurim Alpides asuvatest järvedest ja paikneb Rhône’i orus 372 m kõrgusel merepinnast. Järve kaldajoone pikkus on 167 km ja sinna ümbrusse jagub palju, mida uudistada ja imetleda. 

Genfi linn kui mitmete rahvusvaheliste organisatsioonide peakontorite pesa, Lausanne kui tuuri võistluskeskus ja populaarne spordivõistluste sihtpaik. 

Edasi ida poole liikudes jääb järve kaldale Šveitsi tuntuim veini ja viinamarja piirkond Lavaux. Läbi Vevey linnakese jõuame Montreux´sse, mis on tuntud igale muusika sõbrale kui Freddy Mercury ja Queeni linnana, siin toimuvad ka mitmed rahvusvahelised muusikafestivalid. 

Jalutades mööda kaunist lilledega palistatud promenaadi 2.5 km jõuame ajaloolise Chilloni lossi juurde. Kui siia juurde lisada veel need imelised vaated Šveitsi ja Prantsuse Alpidele, siis avastadki ennast ühest Euroopa kaunimast piirkonnast. 

Majutus

Majutus on korraldatud kahekohalistes tubades Hotel Tulip Inn Lausanne BeauLieu hotellis, mis asub stardist 3 km kaugusel ja keskklinna on jalutada max 10 minutit. 

Majutuse hind sisaldab hommikusööke, lõuna- ja õhtusöögid saad valida vastavalt oma eelistustele. 

Ettevalmistus

Oled väga oodatud meiega kaasa lööma ka aprillikuus 10-päevases rattalaagris Hispaanias. Laagrit juhib Sparta spordiklubi vastupidavuse alade juht ja endine tippsuusataja Raul Olle. See on suurepärane võimalus kvaliteetseks ettevalmistuseks – vaata rohkem SIIT. 

Miks olla kohal?

Gran Fondo

Starditakse gruppidest ja sõita on turvaline. Tulemus või koht ei ole esmatähtis. Saad nautida imelisi vaateid ja rattasõitu.

Üks ilusaimaid piirkondi

Saad näha maalilist Genfi järve ja külastada selle ääres asuvaid maailmakuulsaid vaatamisväärsusi.

Kaasaelajad

Üheskoos on lõbusam! Inspireeritud ja toetatud tunne enne starti, ühised muljetamised pärast võidukat finišit.

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 1070 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. jaanuar 2024 (sh) on paketi hind 1020 eurot.

Osalustasus sisaldub ka Genfi järve Gran Fondo rattasärk. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (350 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust.

 

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 120 välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Jüri on mitmeid Gran Fondosid sõitnud erinevates riikides ning käinud ka varem Genfi järve piirkonnas.

Kohtumiseni Genfi järve ringil!