märts 4, 2022

Rattaseiklus Dolomiidi Alpides

Äratus-äratus, rattasõber! Tule ja teeme üheskoos Sinu mägedes sõitmise unistuse teoks. 

Avastame ratastega Val di Fassa orgu ja seda ümbritsevaid UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluvaid Dolomiidi Alpe. See ei ole spordilaager, vaid kokku saavad inimesed, kellele meeldib maastikurattaga sõita ja uusi avastusi kogeda. Täiesti teistmoodi vaheldus kodumaa metsaradadele!

Reisi kirjeldus

Sulle meeldib väga maastikurattaga sõita, aga tunned, et tahaks vaheldust Eesti metsaradadele? Samas paistavad Alpid nii suursugused ja isegi veidi hirmutavad, tekitades samaaegselt nii põnevust kui küsimusi: “Kas ma ikka saaksin seal hakkama?”

Oleme ju kasvanud Munamäe riigis ja see suursugususe tunne on igati mõistetav. Ja just sel põhjusel on eriti hea see seiklus koos Sveniga ette võtta: ta tunneb kohalikke radasid väga hästi, oskab arvestada igaühe soovidega ja leida just need rajad, mis kõigile nauditavad ja ägedad tunduvad! 

Nii oleme ka reisi üles ehitanud personaalsusest lähtuvalt: esimene ühistreening toimub juba paar nädalat enne reisi Eestis, et saaksime tuttavaks ja üheskoos mõned rattaringid teha. Kohapeal veedame enamus päevad grupiga üheskoos liikudes, vastavalt vajadusele reguleerime radade valikut ja päevade pikkuseid. 

Me ei püüdle kiiremini-kõrgemale-kaugemale, meie fookuses on ümbritseva ilu kogemine ja uute kohtade avastamine. Tehes seda meile kõigile nii meeldival viisil – ratta seljas! Kindlasti kuulub sinna juurde ka killuke enese proovipanekut ja võimalus sõita sellistel radadel, mida Eestis kogeda ei saa. Rohkem mänguruumi annavad meile ka mägitõstukid, mida kasutame vastavalt vajadusele.

Margus, kes on osalenud nüüdseks juba kahel Alpide rattareisil, tõi nii selgelt päevavalgele need hirmud, mis selliste suursuguste mägede ees tekkida võivad, ja lükkas need ka oma kogemuse najal ümber. “Õhkkond mägedes on üksteisega väga arvestav, radade valik on lai ja tõstukid viivad nii üles kui alla.” Pikemalt saad lugeda SIIT.

Igal päeval peale hommikusööki lahkume hotellist ja plaanime veeta enamuse päevast ratastel. Teeme tee peal kohvikupause ja niisama peatusi, et saaksid kätte täieliku naudingu nii rattasõidust kui mägede ilust! 

Õhtuti saad lõõgastuda hotelli saunakeskuses ja nautida mitmekäigulist õhtusööki hotelli restoranis. 

Meid on ees ootamas Itaalia suurim mäestik, mille juured ulatuvad rohkem kuni 290 miljoni aasta taha. Sealne maastik on kui kunstiteos, mägede tipud on looduse poolt vormitud nii, et kohati meenutavad need kirikuid ja kivilosse. Dolomiitidelt avanevaid loodusvaateid peetakse ühtedeks ilusamateks maailmas. Kas oled juba põnevil?

Eelkohtumine Eestis

Koguneme osalistega paar nädalat enne reisi Tallinnas üheks vahvaks ühissõiduks. Saame tuttavaks, räägime läbi olulised detailid, millega mägedes arvestada, ja vaatame üle rattavarustuse. Ühtlasi saad ka Sina täpsemalt jagada oma ootusi ja põnevust reisi osas. 

Varasem mägedes sõitmise kogemus ei ole vajalik, küll aga hea üldfüüsiline vorm ja mõned tiirud maastikurattaga Eesti metsades. Kui Sinu jaoks jäi veel küsimusi õhku, siis kirjuta Kädi-Liisile aadressil kadi@sporttravel.ee ja saame üheskoos selguse.

BOONUS: kutsu pere kaasa!

Eriti vahva on see, et kui Sinu peres on veel inimesi, kes naudiksid mägedes liikumist, siis samaaegselt toimub ka Pereseiklus. Lastel alates 5ndast eluaastast on oma tegevusjuht ja vanematel matkadeks oma mängukaaslane. Kvaliteetaeg kõigile peretiimi liikmetele garanteeritud!

Majutus

Meie peatuspaigaks on Valacia hotell, kus majutume kahekohalistes tubades. Valikus on nii eraldi vooditega kui ühe suure voodiga toad. Toad on avarad ja alpipärase puitsisustusega. Õhtuti on meil võimalusel kasutada ka alumisel korrusel asuvat saunakeskust, kus on olemas nii Soome saun kui tervendav infrapunasaun. Hotell asub Pozza di Fassa küla külje all, 500 m kaugusel mägitõstukist ja poodidest, kohvikutest. 

Hommiku- ja õhtusöögid on terve reisi vältel tagatud hotellis. Lõunasöögid võtame rattaretkele kaasa või einestame teele jäävas mägikohvikus. 

Val di Fassa ja Val Di Fiemme org on ka rahvusvaheliselt tuntud piirkond, mida võid ka tihti telekast näha, kui jälgid erinevate spordialade suurvõistlusi. Näiteks toimuvad seal jalgratta suurtuuri Giro d’Italia etapid, murdmaasuusatamise MM ja MK-etapid, samuti rahvaspordiüritustest Marcialonga suusamaraton ja Sella Rondo ski touring. Rohkem infot Val di Fassa kohta leiad siit.

Rikkalik radadevalik

Piirkonna rattaradade valik on väga laialdane: mängida saab nii erinevate raskusastmetega kui ka maastikega.

Pilvepiiri sõidud

Tänu mägitõstukitele saame ratastega sõita pilvepiiril, ilma et peaksime paari kilomeetrist tõusu ronima. Küll jagub ka tõuse turnimiseks!

Personaalne lähenemine

Grupijuht Sven tunneb kohalikke olusid hästi ja arvestab kõigi soovidega. Reis algab ühiskohtumisega juba Eestis.

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 1625 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 5. mai 2023 (sh) on paketi hind 1550 eurot.

Lisakulud, millega arvestada: lõunasöögid ja isiklikud ostusoovid.  

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (250 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust.

Reisijuht Sven Puusepp

Sven on varasemalt aktiivselt osalenud Eestis erinevatel maastikuratta võistlustel, kus fookuses oli saavutus. Tänaseks aga on ta jõudnud kohta, kus esikohal on liikumine iseenda rõõmuks ja tegevuse maksimaalne nautimine.  Seda kohaolutunnet ja seikluspisikut tahab ta ka väga Sinuga jagada! Lisaks rattasõidule meeldib talle ka lumelaua ja mäesuuskadega sõita. Need tegevused on viinud teda avastama mitmeid põnevaid paiku üle maailma.

Ühiste seiklemisteni!