märts 14, 2023

Anterselva laskesuusa MK-etapi külastusreis (vana)

Sa oled seni kirglikult teleka ees laskesuusavõistlustele kaasa elanud, aga kujuta ette, kui võimsad on need kaasahaaravad emotsioonid veel kohapeal! 

Anterselva laskesuusastaadion on iga-aastane suusameka maailmatippudele. 1600 m kõrgusel paiknevat suusakeskust ümbritsevad imeilusad ja majesteetlikud mäed. Kas oled valmis haarama Eesti lipu, oma kõlava hääle ja kogema neid ülevaid võistlushetki telekapildi asemel päris elus?

Tule ela omadele kaasa!

Anterselva maailmakarikaetapp on kohalikele alpiküladele suurejooneline sündmus, mil maailma parimad laskesuusatajad ja nende fännid saavad kokku ühisel spordirahva peol!

Eriti põnev osa reisist on see, et saad lisaks võistlusmelule külastada kahte erinevat riiki. Meie reisikodu asub 70 km kaugusel laskesuusastaadionist. Elame Austria Alpide vahel ja võistluste ajal saad avastada Itaaliat koos selle kultuuri, imemaitsvate roogade ja lahkete inimestega. 

Soovime, et saaksid erinevaid kogemusi ka võistlusi jälgides – nii saad kahel võistluspäeval maailma parimatele kaasa elada raja ääres ja jälgida laskmistäpsust suurelt ekraanilt. See võimaldab Sul olla võistlejatele väga lähedal ja neile peaaegu oma käega hoogu juurde anda! Ühel võistluspäevadest aga saad teada, mis tunne on olla staadioni melu keskel ja kogeda seda ülevat kaasaelajate energiat nii, et kananahk on ihul!

Elame Austria mägede vahel imetabases linnakses Obertilliach, kuhu reisivad peamiselt spordiarmastajad ja tippsportlased. Meie hotelli ümbruses on olemas superhead murdmaarajad ja kõigest 500 m kaugusel Golzentippi mäesuusakeskus: 16 km ulatuses erineval tasemel laskumisi ja imelisi vaateid 2300 m kõrguselt. Kusjuures selle mäe tipust (2317 m) on filmitud ka 2015. aastal talvised kaadrid James Bondi filmist. 

Nii jääb Sul võistluspäevade hommikuti ja õhtuti aega avastada ka kohalikke murdmaaradu või mäesuusanõlvasid.

Isegi võid lausa suusamaratonil isegi kaasa lüüa! Nimelt toimub nädalavahetusel ka Austria suurim suusapidu, Dolomitenlaufi maraton. Suusahuvilistel on võimalus osaleda laupäeval vabatehnikas distantsidel 20 km ja 42 km, pühapäeval on samad sõidud klassika tehnikas. Maratonirada on Worldloppeti suusamaratonidest kõige lihtsama profiiliga – mõlemad rajad sobilikud ka neile, kes ei ole varem pikki distantse ja suusamaratone läbinud.  

*Fotod on ametliku võistluskorraldaja ja IBU pildimaterjal. 

Lisavõimalused

Juhul kui Sa tahad Alpide talvistest oludest maksimumi võtta, siis Sul on võimalik Obertilliachist sõita ka otse koos meiega ca 150 km kaugusel asuvasse Itaalia alpikülla Vigo di Fassase ja ühineda sealse suusalaagriga. Nädalapikkune laager toimub koos endise tippsuusataja ja tänase Sparta treeneri Raul Ollega, kes aitab lihvida Sinu suusatehnikat ja saavutada suuskadel uutmoodi mineku! 

Suusanädala raames on võimalus osaleda ka kahel erineval klassikatehnika maratonil: Lavazzeloppeti 22 km ja Marcialonga 45 või 70 km. Vaata rohkem infot SIIT.

Majutus ja toitlustus

Mõnus hubane perehotell Oswalderhof asub Obertilliachi keskuses ja otse suusaradade ääres. Hotelli veab eest Obererlacheri pere, kes on ka ise aktiivsed looduses liikujad ja soovivad luua igale külastajale koduse tunde, tutvustades ja kandes edasi ka kohalikke traditsioone. 

Hotell on värskelt renoveeritud ja väga hea asukohaga keset küla. Murdmaarajad ja mäesuusakeskus asuvad vahetus läheduses, justkui võtad suusad kätte ja astud rajale! Anterselvas võistluspaika on sealt 70 km, ca tunnike tellitud bussiga sõitu. Majutus on korraldatud kahestes tubades ja hotellis on tagatud ka hommiku- ja õhtusöögid. Suusavarustuse hoiustamiseks on olemas eraldi ruum.

Ülevad emotsioonid

Teleka taga istumise asemel saad kogeda kogu seda võistlusmelu ja energiat nii raja äärest kui otse staadionilt!

Lihtne ja mugav

Toetame Sind korralduslikult igal sammul. Sul pole vaja muretseda kus-mis asub, saad olla hetkes kohal ja kõiki neid kogemusi täiel rinnal nautida!

Oh seda Alpide ilu!

Kas mäed on ilusamad Austrias või Itaalias? Saad lühikese reisi jooksul elamusi lausa kahest riigist!

PAKETT sisaldab:

Paketi hind on ... eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. detsembrit 2023 (sh) on paketi hind … eurot. Lapsele …

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (300 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumine toimub 30 päeva enne reisi algust. 

Kui Sa soovid oselda Dolomitenlaufi suusamaratonil või Marcialonga suusalaagris, siis saad märkida oma soovi registreerimisvormis. 

Kädi-Liis Sepp

Reisijuht Kädi-Liis Sepp

Kädi on rõõmsameelne ja innustav reisikaaslane, kes on Sulle igal võimalusel abiks. Ta on korraldanud reise ja treeninglaagreid juba mitu aastat ja löönud ka ise nii mõnelgi jooksu-, ujumise- ja suusavõistlusel kaasa. Lisaks aktiivse eluviisi viljelemisele on Kädi-Liis omandanud Tallinna Ülikoolis ka tervisejuhtimise eriala ja kirjutanud raamatu “Tervislikud vahepalad lastele.”

Vägevate elamusteni!