september 29, 2021

Suusalaager Raul Ollega

Suusanädal toimub Põhja-Itaalias, Vigo di Fassa alpikülas, mis asub 1200 m kõrgusel merepinnast. Val di Fassa orgu ümbritsevad UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluvad Dolomiidi Alpid, Itaalia suurim mäestik oma kunstiliste kivimassiividega.

Suusatada saab vahetus läheduses Marcialonga maratonirajal ja Val Di Fiemme suusaradadel, mis asuvad meie majutuspaigast ca 20 km kaugusel. 

Suusalaagrist

Meeleolukas ja arendav suusanädal koos tuntud Eesti pikamaasuusataja Raul Ollega imeliste Alpide keskel! See on suurepärane võimalus koguda suusakilomeetreid, lihvida tehnikat ja panna end soovi korral proovile ka Marcialonga ja Lavazzeloppeti suusamaratonidel. 

Suusatada saab nii Marcialonga maratonirajal kui ka Val di Fiemme suusaradadel. Saad juba varakult rajad üle vaadata, sest just selles samas piirkonnas toimub ka 2026. aastal taliolümpia – nii on hiljem telekast jälgides ja kaasa elades juba tuttav tunne! 

Treeningud on üles ehitatud vastavalt osalejate tasemetele nii, et iga suusasõber leiaks suuskadel uutmoodi kindluse ja suurema naudingutunde. Seda nii laskumistel kui tõusudel, sirgetel ja kurvides. Kindlasti jagab Raul ka maratonihuvilistele soovitusi ja kogemusi oma edukast maratonikarjäärist. Täpsem laagriplaan selgub kohapeal vastavalt lumeoludele ja osaliste oskustele/soovidele.

Oleme reisipaketi koostanud nii, et Sul jääks lisaks suusatreeningutele aega ka niisama olemiseks ja kohaliku piirkonnaga tutvumiseks. Näiteks plaanime koos huvilistega külastada looduslähedast spaa-keskust QC Terme Dolomiti, kus basseinidesse voolab vesi otse mägedest, mineraalide rikkast Alloch allikast. Saad lõõgastuda auravates väli-  ja sisebasseinides, nautida erinevaid saunasid ja lõõgastusruume.  

Marcialonga ja Lavazeloppeti suusamaratonid

Kui mõnusalt liuglev suusatunnetus on käes, siis saad ennast proovile panna kahel erineval maratonil. Mõlemad on omaette elamused nii kohalike kirgliku kaasaelamise kui omapärase raja poolest, mis kulgeb ühest armsast Alpi külakesest teise.  

Maailmakuulusal Marcialonga maratonil (28. jaanuaril) on Sul võimalus valida kahe distantsi vahel: 45 km ja 70 km klassikalises tehnikas. Rada on väga vaheldusrikas, leidub nii tõuse, laskumisi kui pikki paaristõuke sirgeid. 

25. jaanuaril toimub samuti klassikalises tehnikas 22 km pikkune suusasõit Lavazeloppet, mida mitmed eelmise aasta osalised nimetasid kõige ilusamate vaadetega maratoniks. Rada erineb Marcialonga rajast, nii et kindla peale uus ja huvitav avastamine!

Kui Sa suusalaagris sel korral kaasa lüüa ei soovi, aga tahad kindlasti osaleda Marcialonga suusamaratonil, siis leiad maratonireisi kohta info SIIT.

Mäesuusatamine

Fal di Vassa orus asub ka mitu hinnatud ja laialdaste võimalustega mäesuusakeskust, kus saab kokku suusatada kuni 210 km ulatuses erinevate tasemetega nõlvadel. 

Mäetõstukeid on lausa nii palju, et saad näiteks ühel päeval ette võtta Sella Ronda mäesuusaringi, kus tõstukite sõidule kulub ca 2 tundi ja suuskadel saad liuelda ligi 26 km. Selliseid ringikesi annab seal leiutada omajagu. Mäesuusahuvilistele pakume suusalaagriga samaaegselt eraldi lahendust, kus on võimalus majutuda täpselt suusatõstuki kõrval. Rohkem infot leiad SIIT.

Majutus ja toitlustus

Majutuse valikuid on kolm erinevat hotelli, mis kõik asuvad Vigo di Fassa keskuses ja maratoniraja ääres, üksteistest max 500 m kaugusel. Esimene on Fiorese ökohotell, mille ümber kasvatatakse lavendilt ja muid lõhnataimi. Hotell on ka ehitatud keskkonnasäätlikke põhimõtteid silmas pidades, väga hubane ja stiilne pere keskel olemine. 

Teiseks valikuks on kõrvuti paiknevad Garni Bucaneve ja Millenniumi hotell, mis toimivad samuti ühe perekonna eestvedamisel ja uhkeldavad oma asukohaga täpselt raja kõrval. 

Majutused on korraldatud kõigis hotellides kahekohalistes tubades. Võimalik on valida nii eraldi voodite kui suure kahekohalise voodiga tuba. Hommikusöögid on korraldatud Sinu hotellis, õhtusöögid on kogu reisiperega koos ühiselt lähedal asuvas pererestoranis. Suusavarustuse hoiustamiseks on hotellides olemas eraldi ruum.

PAKETT sisaldab:

PAKETT 1. Majutusega Fiores ökohotellis

Paketi hind 1795 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. oktoober 2023 (sh) on paketi hind 1695 eurot. Oma paketivaliku saad märkida registreerimisvormis. * PAKETT 1. kohad on tänaseks täitunud. 

PAKETT 2. Majutusega Bucaneve või Millennium hotellis

Paketi hind 1665 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. oktoober 2023 (sh) on paketi hind 1550 eurot. Oma paketivaliku saad märkida registreerimisvormis.

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (350 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust.

Lisakulud: lõunasöögid ja isiklikud ostusoovid. Kui Sa soovid osaleda ka Marcialonga (110 eur) või Lavazeloppet (50 eur) maratonil, siis lisandub paketi hinnale vastavalt osalustasu. Oma osalemise soovi saad märkida registreerimisvormis. 

Treener Raul Olle

Raul on endine murdmaasuusataja, kelle säravamate saavutuste hulka kuulub kuningliku Vasaloppeti suusamaratoni võit 2000. aastal. Tema võitude list pikamaasõitudes on rikkalik, suusatreeningutega on ta tegelenud juba alates 1982. aastast. Igapäevaselt töötab Raul Sparta Spordiklubis kestvusalade juhina, inspireerides ja innustades harrastussportlasi. Tema treeningud mööduvad lustakalt, tunnustavate sõnade ja konkreetsuse tähe all. 

Reisijuht Kädi-Liis Sepp

Kädi on rõõmsameelne ja innustav reisikaaslane, kes on Sulle igal võimalusel abiks. Ta on korraldanud reise ja treeninglaagreid juba mitu aastat ja löönud ka ise nii mõnelgi jooksu-, ujumise- ja suusavõistlusel kaasa. Lisaks aktiivse eluviisi viljelemisele on Kädi-Liis omandanud Tallinna Ülikoolis ka tervisejuhtimise eriala ja kirjutanud oma lastest inspireerituna raamatu “Tervislikud vahepalad lastele.” 

Kohtumiseni Alpides!